Torowiska pod roboty

Torowiska dla robotów to jedno z podstawowych elementów wyposażenia linii produkcyjnych. Dzięki nim roboty mogą się przemieszczać w danej osi i pracować na większych elementach niż ich podstawowy zasięg. Daje nam to możliwość rozszerzenia zakresu pracy i zwiększenia wydajności całej linii.

Torowiska i ich wielkość są dobieranie specjalnie pod konkretne rodzaje robotów, jakie są przewidziane w danej linii produkcyjnej. Ważnym plusem takiej sytuacji jest stworzenie linii o konkretnej długości, od 1 metra do nawet 40 metrów bieżących toru jezdnego. Ważnym elementem jest również zabezpieczenie torowiska, które może zostać dodane, gdyby robot miał ciężkie warunki pracy. Ponadto, istnieją torowiska, na których możliwy jest montaż dwóch robotów jednocześnie na tej samej linii.

Rodzaje torowisk

W swojej ofercie posiadamy różnego rodzaju torowiska które można dowolnie konfigurować. Montaż podłogowy, podwieszany bądź naścienny, dodatkowa oś obrotu montowana do torowiska, montaż postumentu, możliwość dołączenia dodatkowej platformy technologicznej na beczkę spawalniczą oraz spawarkę aby zminimalizować ryzyko zacięcia się drutu w prowadniku. Torowiska mogą współpracować z robotami takich producentów jak Kuka, Fanuc, ABB, Mitsubishi.

Jesteśmy w stanie Państwu dostarczyć torowisko z zamontowanym już napędem producenta robota tak aby całe sterowanie było realizowane przez jednostkę sterującą robotem w celu pracy ”symultanicznej”. Jeśli nie zachodzi potrzeba sterowania z jednostki centralnej możemy dostarczyć torowisko z własnym napędem z wstępnie zaprogramowanym sterownikiem PLC wedle Państwa wytycznych.

Torowisko podstawowe ruch w osi X wraz z postumentem

Torowisko podstawowe ruch w osi X z ramieniem obrotowym

Torowisko podstawowe ruch w osi X + Y (opcja z ramieniem obrotowym oś B)

Jesteś zaineteresowany/a naszą ofertą?

Nasze biuro obsługi bardzo chętnie odezwie się na wszelkie zapytania, zarówno o zlecenia jak i o współpracę.